Regulamin

Regulamin internetowej strony www antykwariatu "Antykwariat KAWKA".

Obowiązuje od: 1 maja 2018 r.

- § 1 -
Sklep internetowy, działający pod adresem www.antykwariatkawka.pl, prowadzony jest przez Aleksandrę Tracz, prowadzących działalność gospodarczą "
ANTYKWARIAT-KSIĘGARNIA Aleksandra Tracz" , nr NIP 6311761431,  z siedzibą w Gliwicach ul. siemińskiego 11. W dalszej części sklep internetowy określany jest jako Antykwariat.

- § 2.a -
Sklep internetowy Antykwariatu prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Oferta jest ważna, aż do wyczerpania stanu magazynowego Antykwariatu.


- § 3.a -
Zamówienia są przyjmowane przez stronę internetową www.antykwariatkawka.pl poprzez informatyczne oprogramowanie sklepu.

- § 3.b -
Po złożeniu zamówienia Klient dostaje pocztą elektroniczną (e-mail'em) list potwierdzający przyjęcie zamówienia, zawierający kwotę należności (brutto) = koszt książek + koszty przesyłki. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po stwierdzeniu wpłynięcia środków na konto bankowe:

ANTYKWARIAT-KSIĘGARNIA Aleksandra Tracz

nr konta:

73 1140 2004 0000 3002 7457 9568

Antykwariat honoruje:

* przedpłatę w formie przelewu na konto,
* płatność gotówką przy odbiorze osobistym w antykwariacie w Gliwicach .

- § 4.a -
Po złożeniu przez Klienta zamówienia, wpłata (koszt książek + koszty przesyłki) lub odbiór osobisty powinny nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 7 dni. Po tym terminie zamówienie nieopłacone zostanie anulowane, a książka/książki będące w tym zamówieniu ponownie staną się dostępne w sprzedaży.

- § 4.b -
W przypadku otrzymania przez Antykwariat wpłaty po anulowaniu zamówienia:

* jeśli Antykwariat nadal posiada książki, które były zamówione, następuje realizacja anulowanego zamówienia.
* jeśli Antykwariat nie posiada już książek, które znajdowały się w anulowanym zamówieniu, Antykwariat zwraca wpłatę, przelewem bankowym na wskazane przez wpłacającego konto.

- § 5 -
Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon fiskalny lub, po wybraniu przez Klienta, faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są gotowe do wysyłki lub odbioru.

- § 6 -
Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wysłania zamówienia. Wprowadzanie zmian w zamówieniu można przeprowadzić: telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną: a.skrzypek1408@gmail.com, gdzie koniecznie należy podać NUMER ZAMÓWIENIA, swoje imię i nazwisko wraz z dokładnym opisem zmiany, w przeciwnym wypadku zmiana nie zostanie uwzględniona. Klient nie może zmienić zamówienia, które już zostało wysłane.

- § 7 -
Klient może wycofać złożone zamówienie mail'em
a.skrzypek1408@gmail.com, podając koniecznie NUMER ZAMÓWIENIA, swoje imię i nazwisko. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
- § 7 a - Klient ma prawo w każdej chwili za pomocą mail'a (a.skrzypek1408@gmail.com
) lub telefonicznie do zmian swoich danych lub do ich usunięcia.

- § 7 b - Dane klientów służą tylko i wyłacznie dostarczeniu zamawianego towaru, nie są przechowywane, przetwarzane  ani udostepniane osobom trzecim.

- § 8-
Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Koszty dostawy zostaną uwzględnione w składanym zamówieniu. Dostawa towaru odbywa się w sposób wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu.

- § 9 -
Czas realizacji zamówienia wynosi 2-5 dni roboczych. Jest to czas, który upływa od wpłynięcia środków na konto bankowe do chwili wysłania przesyłki. Przesyłki dostarcza:

* Poczta Polska - przesyłka priorytetowa, czas dostawy około 2-14 dni robocze,
* wybrana firma kurierska, koszt wysyłki kurierskiej zależy od cennika danej firmy.

- § 10 -
Wszystkie książki dostępne w antykwariacie są traktowane jako towar używany. Ukryte wady w książkach tj. uszkodzenia nie podane w opisie technicznym książki np. brakujące lub niezadrukowane strony, mogą być podstawą do wymiany książki lub zwrotu pieniędzy. W terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty dostarczenia do siedziby antykwariatu spornego towaru klient zostanie poinformowany o sposobie załatwienia sprawy. Niezwłocznie otrzyma zwrot pieniędzy lub towar pozbawiony wad i uszkodzeń. W celu złożenia reklamacji nie wymagany  jest konkretny formularz wystarczy kontakt za pomocą mail'a lub listu zwykłego.

- § 11 -
Klient ma możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyn, w terminie do 14 dni. Zwracana jest mu wtedy cała kwota zakupu (koszt towaru oraz koszt przesyłki.)

W celu odstąpienia od umowy nie wymagany  jest konkretny formularz wystarczy kontakt za pomocą meila lub listu zwykłego.
- § 12 -
Książki wydane przed rokiem 1957 NIE MOGĄ być wysłane poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez stosownego zezwolenia Ministra Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. W przypadku braku takiego zezwolenia Antykwariat odmówi wysłania przesyłki za granicę.
- § 12. a - Dane do wysyłek międzynarodowych. Są dwa kody międzynarodowe:
1. IBAN  : PL (pisze się go przed numerem konta)
oraz
2. SWIFT : BREXPLPWMBK

- § 12.b -
Antykwariat zastrzega sobie prawo do zmian niniejszego regulaminu. Zmieniony regulamin obowiązuje od godziny 00:00:00 kolejnego dnia od dnia jego ogłoszenia. Wszystkie zamówienia złożone w Antykwariacie do tego terminu są realizowane na podstawie zapisów regulaminu sprzed zmian. Za termin złożenia rozumie się zapisanie zamówienia w bazie danych strony internetowej www.antykwariatkawka.pl, a nie dzień wpłynięcia środków na konto bankowe.

- § 13 -
Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy. Właściwość miejscowa sądu jest określona w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego (art. 27-46). .

Logowanie

Możesz się zalogować
lub zamówić bez rejestracji

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?
Polecane strony
Newsletter

Twój adres emial:
Prosze wpisać imię:
Wyrażam zgodę na przesyłanie Newslettera. W każdej chwili mogę zrezygnować z jego otrzymywania